• 14 Mayıs 2024

15 Temmuz’un 7. yıl dönümünde şehitler Antalya’da da mezarı başında anıldı

 15 Temmuz’un 7. yıl dönümünde şehitler Antalya’da da mezarı başında anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla,Antalya Valisi Ersin Yazıcı, şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı, ailelere baş sağlığı diledi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıl dönümü Antalya’da çeşitli etkinliklerle anıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri ilk olarak Uncalı Şehitliğini ziyaret etti. Ziyarette Vali Yazıcı’ya Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, 3.Piyade Eğitim Tugayı Komutanı Piyade Albay Kemal Çakıroğlu, İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara’da şehit olan polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç’ın Antalya Uncalı Mezarlığı’ndaki mezarı, Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda şehitler için dualar edildi, mezarları ziyaret edilerek karanfiller bırakıldı.

“Tüm şehitlerimizin mekanı cennet eylesin”

Şehit mezarlarını gezip karanfil bırakan Vali Yazıcı, şehit aileleriyle de yakından ilgilendi. Şehit aileleriyle görüşüp sabırlar dileyen Vali Yazıcı; “Allah tüm şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve yüce Türk milleti sayesinde bugün vatanımızda birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Rabbim bu vatan uğruna şehit olan kahramanlarımız ile bizleri cennette bir araya getirsin. Bu millete de bir daha şehit acısı yaşatmasın inşallah.” dedi.

Şehitlik ziyaretin ardından Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, 15 Temmuz gecesinde Genelkurmay Başkanlığı önünde hainlerin açtığı ateşle şehit düşen Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu’nun Korkuteli’de bulunan mezarını ziyaret etti. Şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunan ziyarette Vali Yazıcı’ya Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da eşlikm etti.

Program çerçevesinde şehidin Korkuteli Yazır Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret eden Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, şehitler için dua ederek şehidin mezarına karanfil bıraktı.

“Alnımız açık başımız dik”

Kabir ziyaretinde konuşan 15 Temmuz Şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun babası Osman Ağaroğlu; “Nasıl ki 7 sene önce şu meydanda 3 koldan buraya iştirak ettiniz, nüfusta bizim olarak görünse de tüm Türkiye’nin evladı olan Yasin Naci Ağaroğlu için geldiniz, bugünde aynı özveriyle buraya geldiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Biz kadere inanıyoruz, takdire inanıyoruz. Onun için biz de ölüm yok olma değil yeni bir hayata geçiştir. Onun için biz üzüntülü ve kederli değiliz. Biz her zaman devletimize ve milletimize hayırlı bir evlat yetiştirme gayretinde olduk. O da Allah’a şükürler olsun ki yüzümüzü kara çıkarmadı ve bütün milletin sevgisini kazandı. Onun için bizim alnımız açık ve başımız dik.” diye konuştu.

“İlelebet payidar olacaktır”

15 Temmuz Şehidi Yasin Naci Ağaroğlu’nun kabrini ziyarette açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı; “Öncelikle 15 Temmuz hain darbe girişimini hep birlikte lanetliyoruz. Rabbim bir daha böyle üzücü olaylarla Türk Milletini karşı karşıya bırakmasın. Bugün burada Yasin Naci kardeşimizi anmak için toplandık. O hain gecede, şehitlerimiz devletimize, milletimize, cumhuriyetimize, ülkemize zarar gelmemesi için canlarını feda ettiler. O hainlerin yapmış olduğu darbe girişimine karşı canlarını siper ederek durdurdular. Yasin Naci kardeşimiz bu ülkenin bekası için, cumhuriyetimiz için, demokrasimiz için gözünü kırpmadan diğer şehitlerimiz gibi canını feda ederek şehadete ulaştı. Rabbim bir daha bu kötü imtihanları milletimize göstermesin inşallah. Osman Hocamıza da teşekkür ediyorum. Böylesine güzel bir evladı yetiştirdiği için. İnanıyoruz ki bu ülkede milyonlarca Osman Hocamız var. Biz ülkemizin bir tek çakıl taşını kimseye teslim etmeyeceğimiz gibi bayrağımızı da kimse indiremeyecek, ezanımızı da kimse susturamayacaktır. Acımız hala büyük ve taze. Ama büyük millet ve büyük devlet olarak yolumuza devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Vali Yazıcı ve protokol üyeleri, şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nun baba ocağını ziyaret etti, taziyelerini iletti.

Konum :  ANTALYA

2033530cookie-check15 Temmuz’un 7. yıl dönümünde şehitler Antalya’da da mezarı başında anıldı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.