• 13 Haziran 2024

Alanya Belediyesi kenti kışa hazırlıyor

 Alanya Belediyesi kenti kışa hazırlıyor

Alanya Belediyesi kış hazırlıklarına başladı. Çalışmalar çerçevesinde mazgal ızgara ve yağmur suyu kanalları tek tek elden geçirilerek temizleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ana caddeler ve sokaklarda mazgal yağmur suyu kanalları temizlenmeye başlandı. Tosmur Kavşağı ile Sanayi Sitesi arasında D-400 Karayolu’nun güney kısmında temizleme çalışmalarını tamamlayan ekipler çalışmalarını Güllerpınarı Mahallesi ve Cuma Pazarı bölgesinde sürdürüyor.

“Hedefimiz sorunsuz bir kış geçirmek”

Yaz ayları boyunca biriken çöp ve pisliklerin tıkanıklık oluşturmaması için temizlik çalışmalarına aralıksız devam edildiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, menfez ve yağmursuyu rögarlarına atılan çöplerin kış aylarında tıkanmalara neden olduğunu ifade ederek, “Vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranmalarını istiyorum. Özellikle dere ve menfezlere atılan çöpler büyük sorunlara yol açabilir. Biz bunların önüne geçmek için yaz ayları boyunca dere ve su kanallarını temizliyoruz. Şu an ilçe genelinde kış hazırlığı çerçevesinde mazgal ve rögarların temizliği sürüyor. Amacımız vatandaşlarımızın sorunsuz bir kış geçirebilmeleri” dedi.

Konum :  ANTALYA

2190620cookie-checkAlanya Belediyesi kenti kışa hazırlıyor
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.