• 2 Aralık 2023

ALKÜ Rektörü Türkdoğan, şehit ailesiyle bir araya geldi

 ALKÜ Rektörü Türkdoğan, şehit ailesiyle bir araya geldi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, 14 Mayıs 2019’da Kuzey Irak’ta şehit olan Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin ailesiyle bir araya geldi.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, 14 Mayıs 2019 tarihinde Irak’ın Kuzeyi Batıntepe üs bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada şehit olan Alanyalı şehit Piyade Uzman Çavuş Zekeriya Zencirli’nin Annesi Leyla Çelik ve ağabeyi Kamuran Zencirli’yi ziyaret etti. Ziyarette Anne Leyla Çelik’in şehit oğlunun anılarını anlatırken, duygulanan Rektör Türkdoğan, vatanın böyle kahramanlar sayesinde ayakta kaldığını ve her zaman güçlendiğini söyledi. Daha sonra Rektör Türkdoğan’a şehidin hatıralarıyla süslenmiş odasını tanıtan Çelik, Şehit Zekeriya’nın kimsesiz çocuklara yaptığı yardımlardan ve vatana olan sevgisini de duygulanarak anlattı.

“Analara minnettarız”

Şehidin örneklerle dolu yaşantısını ilgiyle dinleyen Rektör Türkdoğan, Leyla Çelik’in her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi. Rektör Türkdoğan, vatanın böyle evlatlar doğuran analara minnettar olduğunu söyleyerek, “Şehidimizin herkes tarafından örnek alınacak hayatını ibretle dinledim. Tüm şehitlerimiz gibi Zekeriya Şehidimiz de görevini en iyi derecede yerine getirdi. Bizler de cennet vatanımıza ve aziz milletimize hizmet vermek için canla başla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Rektör Türkdoğan, ziyaretin sonunda Leyla Çelik’e sarılarak şehit Zekeriya ve ailesini tanımaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Konum :  ANTALYA

2115750cookie-checkALKÜ Rektörü Türkdoğan, şehit ailesiyle bir araya geldi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.