• 15 Haziran 2024

ALTSO’dan “Ortak İrade ve Güçbirliği” toplantısı

 ALTSO’dan “Ortak İrade ve Güçbirliği” toplantısı

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Alanya’daki STK başkan ve temsilcileri ile “Ortak İrade ve Güçbirliği” konulu bir toplantı düzenledi.

Başta ikamet izni ve konutların kısa süreli kiralanması konuları olmak üzere Ankara’da bir takım temaslarda bulunan ve bazı talepleri karşılık bulan ALTSO Başkanı Eray Erdem, Alanya’daki STK başkan ve temsilcileri ile “Ortak İrade ve Güçbirliği” konulu bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Alanya’daki oda başkanları ile diğer STK temsilcileri ve yöneticileri katıldı.

ALTSO Başkanı Eray Erdem, sorunların çözümü için Alanya’nın ortak akıl ve güç birliği içinde hareket etmesinin önemine değindi. Alanya’nın talepleri konusunda farklı açıklamaların çözüm yolunda zorluklara neden olduğuna işaret eden Başkan Erdem, Ankara’da eli güçlü bir Alanya için tüm STK’ların, kurum ve kuruluşların bir araya gelerek ve ortak akılla hareket edilmesi halinde daha çok hizmetin şehrimize geleceğinin artını çizdi.

“Temaslarımızda önemli mesafeler kaydettik”

Başta ikamet izni ve konutların kısa süreli kiralanması konuları olmak üzere Ankara’da geçtiğimiz hafta temaslarda bulunduğunu aktaran Erdem, “Bildiğiniz üzere konutların kısa süreli kiraya verilmesi konusunda yaşanan sıkıntıların üzerine gittiğimiz söz konusu temaslarımızda tamamen olmazsa da çok önemli ve bazı olumlu değişiklikleri paydaşlarımızın da desteği ile kamuoyuna duyurmuştuk. Her iki konunun sadece inşaat, emlak sektörünü değil, bakkalından pazarcısına, taksicisinden mobilyacı ve elektrikçisine kadar tüm sektörleri ilgilendirdiğinin altını bir kez daha çizdik. İnşaat sektöründe yaşanacak bir krizin Alanya’da yaşayan her kesimden insanı olumsuz etkileyeceği konusunda ortak irademizi ortaya koyduk” şeklinde konuştu.

“Alanya hepimizin, hep beraber çalışacağız”

ALTSO Başkanı Eray Erdem açıklamasına şöyle devam etti:

“Bu ve benzeri konularda el birliği içinde hareket edilmesi ve taleplerimizin karşılanması yönünde gerekirse güç birliği içinde lobi çalışmaları yapmak gerektiği yönünde görüş birliğine vardık. Toplantımıza katılarak güzel Alanya’mız adına ortak iradesini ortaya koyan tüm STK başkan ve temsilcisi arkadaşlarımıza teşekkür ederim. El birliği içinde, ortak akılla Alanya’mızın sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Konum :  ANTALYA

2250530cookie-checkALTSO’dan “Ortak İrade ve Güçbirliği” toplantısı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.