• 14 Mayıs 2024

Antalya Valiliği de ’Onur Haftası’ etkinliklerini yasakladı

 Antalya Valiliği de ’Onur Haftası’ etkinliklerini yasakladı

Antalya Valiliği, 9. Antalya LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, transgender, intersex)+Onur Haftası etkinliklerinin yasaklandığını duyurdu.

Valilikte yapılan açıklamada, “Queer Akdeniz Topluluğu ile Antalya Pride Platformu organizesinde 03-09.07.2023 tarihleri arasında düzenlenmek istenilen tüm eylem/etkinliklerin (yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma, herhangi bir amaç doğrultusunda toplanma ile piknik vb.) 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun “Toplantının ertelenmesi veya basit hâllerde yasaklanması” başlıklı 17. Maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. Maddesinde yer alan amir hükümleri doğrultusunda 04.07.2023 tarihinden itibaren 6 (altı) gün süre ile Antalya ili genelinde açık alanlardaki her türlü eylem/etkinlikler yasaklanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Programı bünyesinde veganlık, hafıza, kesişimsellik, edebiyat, engellilik, yoksulluk gibi konularda söyleşilerin yanı sıra piknik, yüzme etkinliği ve yürüyüşlerin de yapılacağı duyurulmuştu.

İzmir ve Kocaeli Valilikleri de LGBTİ+ Onur Haftası çerçesinde planlanan eylem ve etkinliklerin yasaklandığını açıklamıştı.

Konum :  ANTALYA

2008930cookie-checkAntalya Valiliği de ’Onur Haftası’ etkinliklerini yasakladı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.