• 11 Nisan 2024

Antalyalı miniklerden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel koreografi

 Antalyalı miniklerden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel koreografi

ANTALYA (İHA) – Antalya’da okul öncesi 6 yaş grubu 530 öğrenci bir araya gelerek Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel ‘100’ yazılı koreografi oluşturdu. Öğrencilerin ortaya çıkardığı koreografi havadan da görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri coşkuyla yapılıyor. 30 Ağustos’tan bu yana süren etkinlikler bugün Antalya’da da kendini gösterdi. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.30’da başlayan kutlama güzel görüntülere sahne oldu.

Antalya Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneğine üye kreş ve gündüz bakımevleri ile anaokullarında eğitim gören 6 yaş grubu çocuklar, Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde ‘100’ yazılı koreografi oluşturup marşlar söyledi. 530 çocuk ve 90’a yakın öğretmen ile 30 kurucu üyenin katıldığı etkinlik, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü protokolü iş birliğinde yapıldı. Kutlamaya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan da katıldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bando eşliğinde sergilediği 100’üncü yıl performansı özel anlara sahne olurken, aileler de bu anları görüntüleyerek unutulmaz hale getirdi. Oluşturulan koreografi ise dron ile görüntülendi.

Konum :  ANTALYA

2253460cookie-checkAntalyalı miniklerden Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel koreografi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.