• 13 Haziran 2024

Antalya’nın ilçelerinde Zafer Bayramı coşkusu

 Antalya’nın ilçelerinde Zafer Bayramı coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Antalya’nın ilçelerinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kemer’de tören düzenlendi. Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Cumhuriyet Başsavcısı Gamze Almalı, Kemer Jandarma Komutanı Ömer Seyhan, Kemer Emniyet Müdürü Harun Mere, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Soner Tuna, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Kemer Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Mustafa Koçak, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Topaloğlu ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’nci yılını kutladıklarına işaret ederek, “30 Ağustos, Türk milletinin dünyaya meydan okuyarak “Anadolu Türk yurdudur” dediği bir savaşın sonucudur. Savaş kolay kazanılmadı. Daha önce Çanakkale’de 250 bin şehit verdik. Burada ise 13 bin şehit verdik. Başarılamaz denileni başardık. Türk milletinin Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi.

Konyaaltı’nda Candan Erçetin coşkusu

Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği konserde Candan Erçetin sahne aldı. Erçetin, söylediği şarkılarla alanı dolduran binlerce vatandaşa keyifli dakikalar yaşattı. Düzenlenen etkinliğe CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Demet Gündüz’ün yanı sıra binlerce vatandaş katıldı. Konser öncesi sahneye çıkan Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu sergilediği performans ile büyük beğeni topladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlamını gelecek nesillere aktarmanın önemine değinen Başkan Esen, milli bayramları her zaman coşkuyla kutlayacaklarını söyledi. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Esen, alanı dolduran vatandaşlara teşekkür etti. 30 Ağustos Zaferi’nin dünya tarihinde benzersiz olduğunu ifade eden Başkan Esen, “Bu büyük zaferin mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve minnetle anıyorum. İyi ki varlardı. İyi ki bu temeli attılar ve iyi ki bize bu yolu açtılar. Bu yolda canını veren, kanını döken tüm şehitlerimizi tekrar sizlerle beraber saygıyla anıyorum” dedi. Esen, konuşmasının ardından sanatçı Candan Erçetin’e plaket ve çiçek takdim etti. Sahil bandını dahil dolduran vatandaşlar, Erçetin’in şarkılarla keyifli vakit geçirdi.

“Ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur”

Korkuteli ilçesinde de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerle kutlandı. Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Korkuteli Askerlik Şubesi Başkanı Vekili Personel Asteğmen Oğuzhan Aygün yaptı. Aygün konuşmasında, “30 Ağustos zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk Ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından olarak atarak, ebedi özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği ulu önder, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır. Her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir” dedi.

Konum :  ANTALYA

2133310cookie-checkAntalya’nın ilçelerinde Zafer Bayramı coşkusu
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.