• 14 Mayıs 2024

Balıkesir’den gelen gençler Afyonkarahisar’ı gezdi

 Balıkesir’den gelen gençler Afyonkarahisar’ı gezdi

‘Anadoluyuz Biz’ projesi çerçevesinde Balıkesir’den, Afyonkarahisar’a gelen 40 genç kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Gençler ilk olarak Afyonkarahisar Müzesi’ni ziyaret etti. Gençler burada rehber eşliğinde şehrin tarihi ve kültürel varlığı hakkında bilgi edindiler. Ardından gençler, yaşanan depremden etkilenen misafirlerin kaldığı Tınaztepe Yurdu’nu ziyaret etti. Burada depremzedelerle bir araya gelen gençler, depremzede vatandaşlarla sohbet etti. Gençler daha sonra Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor tesislerini gezme fırsatı buldu. Burada çeşitli spor dallarının yapıldığı alanları görme imkanı bulan gençler, sporcularla tanışma imkanı yakaladı. Günün sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Kamil Miras Yurdunda gençlerle bir araya geldi. Kasapoğlu

“Balıkesir’den gelen gençlerin Afyonkarahisar’ı gezip görmesi ve burada yaşayan gençlerle etkileşimde bulunması, kültürel yüksekliğin ve Anadolu’nun zenginliklerinin genişliğine katkıda bulunmuş oldu. Ben bu bağlamda Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, mesai arkadaşlarıma ve projeye katılan gençlere tüm kalbi duygularımla teşekkür ederim” dedi.

Konum :  AFYONKARAHİSAR

2031540cookie-checkBalıkesir’den gelen gençler Afyonkarahisar’ı gezdi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.