• 2 Aralık 2023

Başkan Başdeğirmen esnaflarla bir araya geldi

 Başkan Başdeğirmen esnaflarla bir araya geldi

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Hastane Caddesinde ticaretle uğraşan esnaflarla bir araya geldi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin yeni yerleşkelerinden biri olan ve Yayla, Hızırbey, Turan ile Çelebiler Mahallelerinin sınırını belirleyen Hastane Caddesinde ticaretle uğraşan esnaflarla bir araya geldi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, daha önceleri de Hastane Caddesi esnafıyla bir araya geldiklerini, bu buluşmalarda gelen talepleri karşıladıklarını söyledi. Önceki yıllarda Isparta Devlet Hastanesi ve Doğumevi Hastanesi’nin bölgede olması dolayısıyla Hastane Caddesinde farklı bir ticaret alanı olduğunu belirten Başkan Başdeğirmen, hastanelerin taşınmasıyla bu bölgede bir boşluk oluştuğunu, bu boşluğun değerlendirilmesi amacıyla esnafla sürekli fikir alışverişinde bulunduklarına değindi. Başkan Başdeğirmen, “O dönemde bu caddeye hareketlilik getirebilecek nasıl bir yatırım olabileceği konuşulmuştu. O süreçte ITSO başkanıydım, hastane alanlarının üniversiteye tahsisi söz konusuydu, bu gerçekleşirse çok daha iyi olacağını, caddenin üniversite caddesi olabileceğini sizlerle istişare etmiştik. Üzerimize düşen vazifeleri yaparak üniversitenin bazı bölümlerinin bu bölgeye gelmesi gerçekleşti” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgede eğitim yatırımları gerçekleştirmek amacıyla kendisinin başkanlığını yaptığı Isparta Kent Hizmetlerini Destekleme Derneğini kurduklarını belirterek, “İlk kıvılcımı biz yakalım düşüncesiyle bu derneği kurduk. O dernekle beraber eski kız kolejinin yıkıldığı yere bir eğitim binası yapmak için yola çıktık. 15-16 ay gibi bir zaman sonra tamamen bitirdik, eğitim binasını teslim edecek ve içerisinde ders görülebilecek hale getirdik. Bunu yapan Isparta halkı. Belediyenin maddi anlamda herhangi bir katkısı olmadı. Ama belediyenin ürettiği briket ve fayans yapıştırıcıları belediyemiz verdi. Ama diğer tarafındaki tüm yatırımı tamamen vatandaşımızın desteğiyle yaptık. Orası Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitemiz ve bu bölgemize vatandaşlarımızın bir hediyesi oldu. Bizim inşaat bitmek üzereyken eski devlet hastanesi alanına çok büyük bir kampus alanı inşa edilmeye başlandı. Orası da hızlı gidiyor. Orası da tamamlandığında 10-12 bin öğrencinin sürekli burada yaşadığını görmeye başlayacağız. Bu cadde artık öğrencilerle ve vatandaşlarımızın yoğunluğuyla hız kazanacak bir hale gelecek. Hastaneler taşınınca bu bölgede sağlık alanındaki işyerleri boşalmıştı. Ama son dönemde bakıyorum güzel mağazalar açılmaya başlandı. Artık burada yeniden bir canlılık beklentileri ciddiye döndü. Belki önümüzde bir yıllık bir süreç daha var. Bir yılın sonunda caddemizin çok daha iyi bir hale geleceği inancındayım. 12 bin civarında öğrenci buraya geldiğinde sizlerin ne eksiklikleriniz var. Sorunlarımız yoksa burayı güzelleştirecek daha neler yapabiliriz. Bunları sizlerle görüşmek, konuşmak istiyoruz. Tek konumuz ticareti burada nasıl canlandırabiliriz. Onunla alakalı burada cazibe haline gelebilecek neler yapabiliriz. Bu fikirleri aldıktan sonra yapabileceklerimizi hemen zaman gerektirenler varsa program dahilinde yapmak istiyoruz” görüşlerinde bulundu.

Başkan Başdeğirmen, caddede yeniden düzenleme yapılabileceğini ancak bu düzenleme sonrasında yollar üzerinde çift araç parkı gibi konuların olmaması gerektiğini vurguladı. Başdeğirmen, “Buradan otobüs hatları ve otomobil geçişleri çoğalacak. Yaya geçişi de artacak. Şu anki haliyle burayı en iyi hale nasıl getirebiliriz diye konuyu çalışalım” derken Fen İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerine kaldırımlarla birlikte aydınlatma konularıyla ilgili çalışma yapılması talimatını verdi. Başkan Başdeğirmen, aydınlatmaların ve diğer düzenlemelerin okul bölgesindeki tüm cadde ve sokaklarda gerçekleştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Esnaflar, “Isparta’mız birçok ile göre iyi bir konumda. Isparta’mız yaşanabilir iller arasında en iyi sırada. Şehrimiz çok hizmetleri hak ediyor ve sizler sayesinde birçok şeyi aşmış durumdayız” dediler.

Konum :  ISPARTA

2124440cookie-checkBaşkan Başdeğirmen esnaflarla bir araya geldi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.