• 13 Ağustos 2023

Başkan Başdeğirmen: “Köylerimize her türlü hizmeti ulaştırmaya devam ediyoruz”

 Başkan Başdeğirmen: “Köylerimize her türlü hizmeti ulaştırmaya devam ediyoruz”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde açılışı yapılan Kur’an Kursu’na 15 Temmuz Kız Kur’an Kursu adı verildi. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Şehitlerimizin adına yakışan, birlik ve beraberliğimizi anlatan, imece usulü yapılan bu güzel Kur’an Kursumuza 15 Temmuz ismini vererek, o ismi de taçlandırmış olduk” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehir merkezinde yaptığı hizmetlerin yanı sıra ilçe, belde ve köylerden gelen talepleri de geri çevirmiyor. Bunlardan birisi de Küçük Hacılar Köyü oldu. Başkan Başdeğirmen, 15 Nisan 2023 tarihinde Küçük Hacılar Köyünde hayırseverlerinde destekleriyle temeli atılan Kız Kur’an Kursunu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde açacakları sözünü vermişti. Yapım çalışmaları kısa sürede tamamlanan 15 Temmuz Kız Kur’an Kursunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Isparta Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Milletvekili Osman Zabun, İl Genel Meclisi ve AK Parti İl Başkanı Serkan Keskin, AK Parti teşkilatları mensupları ile vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 15 Temmuz Kız Kur’an Kursunun verdikleri tarihte açılışını gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti ifade etti. Kur’an Kursunda memlekete faydalı, dinini, imanını, küçüğünü büyüğünü, vatanını, milletini, bayrağını ve ezanını bilen çocuklar yetiştirileceğini belirten Başkan Başdeğirmen, “Bu güzel çalışmayı sonuca ulaştırdık. 15 Nisan’dan önce buraya gelmiştik. O gün Kur’an Kursumuzun hocası beni davet etmişti. Kullanışsız bir Kur’an Kursu vardı, bizden yeni bir Kur’an Kursu talebinde bulundu. Biz de sizlerde yardımcı olacaksanız yaparız dedik. Belediye olarak değil, halkımızın da yardımıyla imece usulüyle yapmamız gerektiğini söyledik. 15 Nisan’da temelini attık. 15 Temmuz’a burayı yetiştirme sözü vermiştim. Yağışlarda engel oldu ancak Kur’an Kursunu 65 gün çalışarak tamamladık. Buranın yapımında malzemeleri hayırseverler verdi. İsmini de köydeki büyüklerimizle istişare sonrasında 15 Temmuz Kız Kur’an Kursu olarak belirledik. Şehitlerimizin adına yakışan, birlik ve beraberliğimizi anlatan, imece usulü yapılan bu güzel Kur’an Kursumuza 15 Temmuz ismini vererek, o ismi de taçlandırmış olduk” ifadelerinde bulundu.

Küçük Hacılar Köyü Kız Kur’an Kursunun imece usulü yapılmasının değerinin önemli olduğuna değinen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Daha önce buradaki camimizin çevre düzenlemeleri, tuvalet ve şadırvanın bakımını yapmıştık. Milletvekillerimiz, il genel meclisi başkanımızla beraber sayın valimizin talimatlarıyla köylerimizin ihtiyaçları olan her türlü hizmeti ulaştırmaya devam edeceğiz. Elimizden gelenden çok daha fazlasını sizler için, köylerimiz için yapmaya gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Rabbim bizlere tekrar 15 Temmuz yaşatmasın diyerek saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Vali Aydın Baruş da “Şehitlerimiz ve gazilerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ama bizler onların anısını yaşatmak için yaptığımız okullara, sağlık kuruluşlarına ve diğer kamu müesselerine vermeye gayret ediyoruz. Bugün de köyümüzdeki Kur’an Kursuna 15 Temmuz ismini veriyoruz. 15 Temmuz ismini tercih eden başta belediye başkanımız olmak üzere Küçük Hacılar köylülerimize çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimize olan bir minnet borcunu ödemişler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından imece usulü inşa edilen Küçük Hacılar Köyü Kız Kur’an Kursuna katkı sunan hayırsever vatandaşlara protokol üyeleri tarafından teşekkür belgesi verildi. Daha sonra Kur’an Kursunun açılış kurdelesi kesildi. Kur’an Kursunda kız çocukları, protokol üyelerine Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu.

Konum :  ISPARTA

2036240cookie-checkBaşkan Başdeğirmen: “Köylerimize her türlü hizmeti ulaştırmaya devam ediyoruz”
Sosyal Medya'da Paylaş.

İlgili yazı

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.