• 14 Mayıs 2024

Burdur protokolü şehit aileleri ve gaziler ile yemekte bir araya geldi

 Burdur protokolü şehit aileleri ve gaziler ile yemekte bir araya geldi

Burdur protokolü şehit aileleri ve gaziler ile yemekte bir araya geldi

Burdur protokolü Vali Ali Arslantaş başkanlığında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde Şehit Aileleri ve Gaziler ile yemekte bir araya geldi.

İl Emniyet Müdürlüğü Göl Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde düzenlenen yemek programı öncesi Vali Arslantaş masaları gezerek, Şehit aileleri ve gaziler ile sohbet etti. Programın devamında din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua sonrası Vali Arslantaş tarafından konuşma yapıldı.

Vali Ali Arslantaş konuşmasında; “Sizler kendini vatan yoluna feda eden şehitlerimizin bizlere emanetlerisiniz. Gazilerimiz dahi başımızın tacıdır.

Devletimiz hayatın her alanında yaşamınızı kolaylaştıracak adımlar atmaya çalışmaktadır. Ne yapsak hakkınızı ödeyemeyeceğimizin bilincindeyiz. Bununla birlikte şehit emanetine sahip çıkmak ve gazilerimize gerekli ihtimamı göstermek devlet nazarında her tür vazifeden üstün tutulmaktadır. Dünya durdukça bu usulden zinhar dönülmeyecektir.

Bu düşüncelerle sözlerimi nihayete erdirirken sizlere kapımızın daima açık olduğunu bir kez daha yineliyor, hepinize sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür temenni ediyorum. Allah’a emanet olun” dedi.

Programa başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Garnizon Komutanı Kd. Albay Serdar Erkan Ergil, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Musa Talih, protokol üyeleri, siyasi parti il başkanları, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş insanları, Şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Konum :  BURDUR

2032570cookie-checkBurdur protokolü şehit aileleri ve gaziler ile yemekte bir araya geldi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.