• 26 Eylül 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Turizm sektöründe KDV desteğiyle ilgili müjdeyi Pazartesi veririz”

 Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Turizm sektöründe KDV desteğiyle ilgili müjdeyi Pazartesi veririz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haziran ayı sonunda bitecek olan turizm dalında KDV dayanağıyla ilgili “Pazartesi günü kabine toplantımız var. Toplantımızda bunu tekrar masaya yatırırız. Toplantıdan sonra yapacağım ulusa seslenişte bu muştuyu ayrıyeten veririz” dedi.

Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Doruğu ve Antalya Diplomasi Forumu (ADF) için Antalya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, programının üçüncü gününde Kemer ilçesinde bir otelin açılışını gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin yavaş yavaş seyahat kısıtlamalarıyla ilgili listelerden çıkmaya başladığını hatırlatan ve Fransa’nın akabinde Rusya’nın da bu doğrultuda aldığı kararı memnuniyetle karşıladıklarını söyleyen Erdoğan, en son NATO tepesinde Makron ile yaptığı görüşmenin meyvesini aldıklarını kaydetti ve “Fransa da olumlu adımını attı, atıyor” dedi.

Önümüzdeki haftalarda bu sürecin daha hızlanacağının anlaşıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizmcilerin 2021 döneminin en azından ikinci yarısını değerlendirebilmelerini temin edeceklerini belirterek, “Geçtiğimiz yıl tüm kahırlara karşın 16 milyon konuğu ağırlamıştık. Bu yıl çok daha üstte sayılara ulaşacağımızdan ümitliyim. Türkiye’de tatil yapan turist, ülkemizden kolay kolay vazgeçemiyor. Hem ülkemizi tercih edenler, hem Türkiye kazanıyor. İnşallah bu kazan kazan siyasetiyle turizmdeki yerimizi daima daha üstlere çıkartacağız” diye konuştu.

Turizm dalına KDV müjdesi

Turizmin pek çok kesimi destekleyen, yüksek istihdam ortaya çıkartan bir alan olduğuna dikkat çeken Erdoğan, salgın periyodunda dala verdikleri dayanakların birileri tarafından eleştirildiğine de dikkat çekerek, “Turizm dalını desteklemeyi sürdürüyoruz. Her ne kadar birileri tenkit konusu haline getirse de biz milletimiz için en doğrusunu yapmaya kararlıyız. KDV takviyesini de Mehmet Beyefendi sıkıştırdı. Haziran sonuna kadar uzattık. Mehmet Beyefendi ’1 ay daha uzatalım’ diyor. Pazartesi günü Kabine toplantımızda bunu masaya yatırırız. Ulusa seslenişte inşallah bu muştuyu ayrıyeten veririz. Salgın paniğinin geride kalmasıyla birlikte inşallah adım adım bunu gerçekleştireceğiz. Yatırımcılarımızın morallerinin yerinde olduğunu görüyorum. Devlet olarak biz de dala her türlü kolaylığı göstermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Konum :  ANTALYA

69330cookie-checkCumhurbaşkanı Erdoğan: “Turizm sektöründe KDV desteğiyle ilgili müjdeyi Pazartesi veririz”
Sosyal Medya'da Paylaş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili yazı

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.