• 12 Mayıs 2024

Döşemealtı’nda, Cumhuriyetin 100. yılında ünlü sanatçı Aleyna Tilki, sahne alacak

 Döşemealtı’nda, Cumhuriyetin 100. yılında ünlü sanatçı Aleyna Tilki, sahne alacak

Döşemealtı Belediyesi Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Binlerce Türk bayrağının dağıtıldığı ilçede, ünlü sanatçı Aleyne Tilki sahne alacak.

Döşemealtı’nda 29 Ekim Pazar günü Türk bayraklarıyla süslenen 500 araç ile kortej yapılacak. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, özel olarak hazırlanan Cumhuriyet otobüsüyle ilçeyi dolaşacak. Daha sonra Döşemealtı Belediyesi önünde bulunan Kent Meydanı’nda on binler konser için buluşacak. DJ Cenk Bayrak’ın şovunun ardından Ünlü sanatçı Aleyna Tilki Cumhuriyet’in 100’ncü yılında en güzel şarkılarını Döşemealtı halkı için söyleyecek.

“25 bin Türk bayrağı dağıtıldı”

Her milli bayramı büyük bir karnaval havasında kutlayan Döşemealtı Belediyesi bu yılda geleneği bozmayarak coşkulu bir kutlama hazırladı. Tüm yurtta olduğu gibi Cumhuriyetin 100’ncü yılı onuruna hazırlanan etkinlikte araç korteji, konserler, havai fişek gösterileri, öğrenciler başta olmak üzere, esnafa vatandaşa ve konsere gelen katılımcılara 25 bin Türk bayrağı, 100’ncü yıl baskılı 2 bin adet Cumhuriyet tişörtü ve yine çocuklara oyuncak dağıtımı yapılacak. 7 farklı noktadan yüzlerce havai fişek ise saatler 24.00’da gökyüzünde görsel şölen yaşatacak.

“Cadde ve sokaklar süslendi”

Döşemealtı’nda 100’ncü yıl için ilk olarak cadde ve sokaklar adeta gelin gibi süslendi. İlçenin dört bir yanına Atatürk posteri ve Türk bayrakları asılırken, Atatürk Caddesi’nin 5 kilometrelik boyunca tüm esnaf ve evlerin balkonları için bayrak dağıtıldı. Yine elektrik direkleri renkli ışıklarla süslenirken, okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 10 bin Türk bayrağı verildi.

En büyük bayram için Cumhuriyet Otobüsü Atatürk şarkıları ve marşlar eşliğinde en uzak mahallesinden en yakınına ilçeyi dolaşacak. Cumhuriyet otobüsünden vatandaşlara Türk bayrağı çocuklara oyuncak dağıtımı yapılacak. Anonslarla bayram heyecanının en coşkulu biçimde yaşanacağı Kent Meydanı’na davet edilecek. Otobüsün 4 gün boyunca ilçede ulaşmadığı kimse kalmayacak.

Meydanda büyük coşku”

İlçeyi baştanbaşa kat edecek olan 500 araçlık kortej saatler 19.45’i gösterdiğinde buluşma noktası olan Kent Meydanı’na gelecek. Yine burada konsere gelenlere 100’ncü yıl baskılı tişört, bayrak ve oyuncak dağıtımı yapılacak. Saat 20.00’da DJ Cenk Bayrak konser alanını coşturmak için bir performans sergileyecek. 21.00’da ise ünlü sanatçı Aleyna Tilki sahneye çıkarak Cumhuriyet Bayramı için hayranlarına en güzel şarkılarını söyleyecek.

Konserin bitiminde ise Yeşilbayır, Çığlık, Ilıca, Dağbeli, Bademağacı, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları ve kent meydanında eş zamanlı olarak havai fişek gösterisi olacak. Yüzlerce havai fişek saatler 24.00’ı gösterdiğinde gökyüzünde adeta bir görsel şölen sunacak.

Konum :  ANTALYA

2249190cookie-checkDöşemealtı’nda, Cumhuriyetin 100. yılında ünlü sanatçı Aleyna Tilki, sahne alacak
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.