• 13 Haziran 2024

En ağır avokado üreticisine 10 bin TL olan kazandırdı

 En ağır avokado üreticisine 10 bin TL olan kazandırdı


Antalya’nın Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Tropikal Meyve Festivali etkinlikleri çerçevesinde ‘En Ağır Avokado’ yarışmasında birinci 831 gram ağırlığa sahip avokado oldu.

Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenen Tropikal Meyve Festivali’nin 3. ve son günü etkinlikleri çerçevesinde ‘En Ağır Avokado’ yarışması yapıldı. Yarışmaya Alanyalılar yoğun ilgi gösterdi. Bir hassas terazi üzerinde tartılan avokadoların ağırlığı jüri üyeleri tarafından not edildi. Yapılan incelemelerde yarışmada en ağır avokado 831 gram ile üretici Ünal Serkan Akçocuk oldu. Akçocuk birincilik ödülüyle 10 bin TL’nin sahibi oldu.

“Bu seneki yarışma için hırs yaptım”

Yarışma sonrası açıklamalarda bulunan avokado üretici Ünal Serkan Akçocuk, geçen sene de bu yarışma katıldığını ama kazanamadığını söyledi. Bu sene için hırs yaptığını belirten Akçocuk “Bu seneki yarışma için hırs yaptım. Bu hırsın sonucunda ürettiğim en ağır avokadoyu seçip beklettim ve burada sundum. Şansımıza en ağırı bizim seçildi. Ağırlığı 831 gram olarak çıktı. Gelecek sene yapılacak yarışma için de 1 kilo 200 gram gibi bir hedefim var” dedi.

Öte yandan yarışmada 760 gramla Ramazan Aslan ikinci seçilirken, Ramazan Ocak ise 756 gramla üçüncü oldu.

Konum :  ANTALYA

2217100cookie-checkEn ağır avokado üreticisine 10 bin TL olan kazandırdı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.