• 13 Haziran 2024

Finike’de Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusu yaşanacak

 Finike’de Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusu yaşanacak

Cumhuriyetin 100’üncü yılı Finike’de, iki gün sürecek etkinliklerle kutlanacak.

28 Ekim’de başlayacak ve 2 gün sürecek etkinliklerin ilk gününde sevilen sanatçı Tuğçe Kandemir sahne alırken, 29 Ekim Pazar günü ise Zeynep Bastık, Cumhuriyetin 100’üncü yılında Finikelilerle buluşacak. Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusuna Finikelileri ve tüm Antalyalıları davet eden Başkan Mustafa Geyikçi, kutlamaların tüm ilçeye yayıldığını dile getirdi.

Finike’de coşku 2 gün sürecek

Finike Belediyesi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı birbirinden renkli ve anlamlı etkinliklerle kutlayacaklarını ifade eden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, kutlamaların merkezinin Finike Kent Meydanı olacağını söyledi. Etkinliklerin 28 Ekim’de başlayıp 29 Ekim’de sona ereceğini belirten Başkan Geyikçi, “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Finike’mizin dört bir yanını Türk Bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri ile donattık. Finike’mizi bayrağımızın renkleri olan kırmızı beyaz ile Cumhuriyet coşkusuna hazırladık” dedi.

100’üncü yıl Tuğçe Kandemir ve Zeynep Bastık ile kutlanacak

Finikeliler başta olmak üzere bu coşkuyu Finike’de yaşamak isteyen herkese çok özel bir program hazırladıklarını dile getiren Geyikçi, “Programımız 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak. Daha sonra 100’üncü yıl Cumhuriyet Korteji düzenlenecek. İlk günün akşamında 100. yıl Resim ve Fotoğraf Yarışması ödül törenimiz gerçekleştirilecek. İlk günün kapanışında ünlü sanatçı Tuğçe Kandemir, Finike Kent Meydanı’nda sahne alarak tüm vatandaşlarımıza 100’üncü yıl heyecan ve coşkusunu yaşatacak” şeklinde konuştu.

Programın ikinci gününde de aynı heyecan ve coşkunun devam edeceğini belirten Geyikçi, “29 Ekim Pazar günü ise, DJ Sinan Uysal performansının ardından, belediyemiz tarafından Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel kurulan ve 100 kişiden oluşan Cumhuriyet Korosu’nun şarkılarını dinleyeceğiz. Kutlamaların ilerleyen saatlerinde ise sevilen sanatçı Zeynep Bastık ile Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağız” dedi.

Geyikçi: Balkonları donatalım, çocuklarımıza Cumhuriyeti anlatalım

Tüm Finikelileri ve Finike’de bulunanları bu büyük heyecana ortak olmaya davet eden Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Cumhuriyetimizin en kıymetli bugününde tüm Finikelileri ve bu coşkuya Finike’de ortak olmak isteyen herkesi bekliyoruz. İki gün boyunca Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunu hep birlikte yaşayalım. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında halkımız da balkonlarını bayraklarla donatalım. Çocuklarımıza Cumhuriyetin kazanımlarını ve 100’üncü yılın önemini anlatalım. Bu büyük günü 7’den 70’e hep beraber yaşayalım” diye konuştu.

Konum :  ANTALYA

2248920cookie-checkFinike’de Cumhuriyetin 100’üncü yıl coşkusu yaşanacak
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.