• 14 Mayıs 2024

Isparta Valisi Baruş LGS birincileri ile bir araya geldi

 Isparta Valisi Baruş LGS birincileri ile bir araya geldi

Isparta Valisi Aydın LGS (Liselere Geçiş Sistemi) sınavında 500 tam puan alarak isimlerini birinciler arasında yazdıran öğrencilerle Isparta Valiliği’nde bir araya geldi. Vali Baruş öğrencileri tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Isparta’da LGS sınavında 500 tam puan alarak birinci olan Ülkü Ortaokulu’ndan Ahmet Çelik, Sütçüler Merkez Ortaokulu’ndan Elif Türk, Şehit Ömer Sarı Ortaokulu’ndan Efe Gönen, Hızırbey Ortaokulu’dan Zeynep Akkuş,Şehit Komiser Muhsin Kiremitçi Ortaokulu’ndan Muhammed Safa Kara, Özel Bahçeşehir Ortaokulu’ndan Azra Irkılata ve beraberinde bulunan veliler ile eğitimci kadrosu Isparta Valisi Aydın Baruş ile Isparta Valiliği’de bir araya geldi. Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Vali Baruş “Bu yıl yapılan LGS sınavında Türkiye genelinde 500 tam puan alan toplam 562 öğrenci var. Bu 562 öğrenci arasında Isparta’dan 6 öğrencimiz var. Bu Isparta için gerçekten gurur duyulacak bir tablo. Isparta, eğitime çok önem veren ve ailelerin de çocuklarının eğitimine büyük ilgi gösterdikleri bir il. Bizim de zaten birinci önceliğimiz Isparta’da eğitimin kalitesini daha da yükselterek Türkiye’deki sıralamasını üstlere taşımak. Bu sayede de hem gençlerimizin geleceğini teminat altına almak hem de Türkiye’ye çok yararlı insanlar olarak yetişmelerini temin etmek istiyoruz. Bu yıl yapılan sınavlarda Isparta olarak gerçekten başarılı bir konumdayız” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Baruş öğrencileri tek tek tebrik ederek tercih edecekleri okullar ve gelecek planları hakkında uzunca bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından Isparta’ya büyük bir gurur yaşatan öğrencilere altın ve kitap hediye eden Vali Baruş öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konum :  ISPARTA

2031480cookie-checkIsparta Valisi Baruş LGS birincileri ile bir araya geldi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.