• 14 Mayıs 2024

Isparta’da doğa yürüyüşünde kaybolan şahsı arama çalışmaları devam ediyor

 Isparta’da doğa yürüyüşünde kaybolan şahsı arama çalışmaları devam ediyor


Isparta’nın Eğirdir ilçesinde 5 arkadaşı ile birlikte doğa yürüyüşüne çıkan bir kişi kayboldu. Şahsın bulunması için ekipler tarafından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.

Bayram tatili dolayısıyla İstanbul’dan, Isparta’nın Eğirdir ilçesine gelen Halis Şimşek (63) ve beraberindeki 4 arkadaşı Oluklacı mevkinde doğa yürüyüşüne çıktı. Yürüyüşün ardından geri dönüş yolunda en son dün saat 18.00’da Sivri Dağı eteklerinde görülen Halis Şimşek’ten bir daha haber alınamadı. Arkadaşlarının 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar üzerine bölgeye Jandarma Arama Kurtarma, AFAD ekipleri yönlendirildi. Ekipler arama kurtarma faaliyetlerine başlarken, bölgeyi iyi bilen vatandaşlar da çalışmalara destek verdi.

Eğirdir Sekibağ Mahallesi Akpınar yolu Sivritepe bölgesinde, Isparta ve jandarma komutanlıkları, AFAD, JAK, JASAT, Isparta Belediyesi Arama Kurtarma (ISAK) ETUDOSD ekiplerinden yaklaşık 50 kişi dağda kaybolan Şimşek’i arama çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan, Isparta İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı arama köpeği ’Leo’ ve iz takip köpeği ’Baston’ da arama çalışmalarına katılırken, şu ana kadar Halis Şimşek’in herhangi bir izine rastlanılmadığı öğrenildi.

Konum :  ISPARTA

2006840cookie-checkIsparta’da doğa yürüyüşünde kaybolan şahsı arama çalışmaları devam ediyor
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.