• 19 Nisan 2024

Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı’na TEKNOFEST’te yoğun ilgi

 Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı’na TEKNOFEST’te yoğun ilgi

Antalya’dan yola çıkan Kepez Belediyesinin Bilim ve Teknoloji Tırı, TEKNOFEST Ankara’da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Ankara’da teknoloji ve bilim meraklılarına kapılarını açtı. Kepez Belediyesinin Bilim ve Teknoloji Tırı da, gençlere bilim aşılamak için TEKNOFEST Ankara’da yerini aldı. Bilimsel ve teknolojik deneyimlerin paylaşıldığı Bilim ve Teknoloji Tırı, TEKNOFEST ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Yenilebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin halleri, motorlar, robotik, 3 boyutlu yazıcılar, yapay zeka, izohips, astronot, beyin dalgaları, iha yer istasyonu ve hologram teknoloji sistemlerinin yer aldığı içinde adeta bir bilim merkezi barındıran Bilim ve Teknoloji Tırı, ziyaretçilerden tam not aldı.

TEKNOFEST Ankara, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının öncülüğünde Türkiye’nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 125 kurumla gerçekleştiriliyor.

Konum :  ANTALYA

2135560cookie-checkKepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı’na TEKNOFEST’te yoğun ilgi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.