• 20 Mayıs 2024

Maliye Bakanlığından MATSO’nun talebine olumlu cevap

 Maliye Bakanlığından MATSO’nun talebine olumlu cevap

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, MATSO olarak talepleri arasında yer alan şantiyeler için şube açılışı yapılmadan ilave iş yeri olarak gösterilmesinin Maliye Bakanlığı tarafından uygun görüldüğünü söyledi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, üye sorun ve talepleri ile yakından ilgilendiklerini belirterek çözülmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. Son zamanlarda üyelerden şantiyeler için şube açılmadan ilave iş yeri olarak gösterilmesi konusunda yoğun talep aldıklarını kaydeden Başkan Güngör, konuyu rapor haline getirerek bir yazı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile ilgili bakanlıklara ilettiklerini söyledi. Başkan Güngör, “Oda olarak taleplerimiz arasında yer alan şantiyeler için şube açılış işlemleri yapılmadan ilave iş yeri olarak gösterilmesi Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından uygun görüldü. Talebimize cevap olarak gönderilen yazıda, şantiyelerin şube vasfını taşımadığı değerlendirilerek ticaret siciline tescili öngörülmeyen ihaleli yapım ve hizmet işleri veya özel hedefli yapı inşaatları, sözleşmeye dayalı yapım ve hizmet işlerinin yürütüldüğü iş yerleri, mükellefin talebine göre vergi dairesince sicil kayıt işlemleri sırasında ilave iş yeri “Şantiye” olarak vergi dairesi siciline kaydedilebileceği, şube açılışı yapılmasına gerek olmadığı bildirildi” diye konuştu.

Başkan Güngör teşekkür etti

Başkan Güngör, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. Manavgat İş dünyasının tüm talep ve sorunlarının çözülmesi konusunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kendilerine destek olduğunu kaydeden Başkan Güngör, “TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu üyelerimizden gelen ve rapor olarak ilettiğimiz tüm talep ve sorunların çözülmesini sağlıyor. Kendilerine Manavgat iş dünyası adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Konum :  ANTALYA

2013680cookie-checkMaliye Bakanlığından MATSO’nun talebine olumlu cevap
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.