• 20 Mayıs 2024

MATSO’da, inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

 MATSO’da, inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör Başkanlığında 4. Meslek Komitesi ve

13. Meslek Komitesi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen müşterek komite toplantısında inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

MATSO 4. Meslek Komitesi (inşaat-emlak hafriyat) ve 13. Meslek Komitesi (Mimarlar Mühendisler, Konut Yapı Kooperatifler) üyeleri, MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör başkanlığında müşterek toplantı düzenlendi. Toplantıda inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

MATSO binasında düzenlenen toplantıda Sektörün kurumlarda karşılaştığı sorunlar, yapı denetim uygulamalarında yaşanan aksaklıklar, sektörde yaşanan personel sıkıntısı, düşük faizli krediye ulaşım ve sektördeki maliyetlerin artması nedeniyle yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, en önemli sektörlerden biri olan inşaat sektörünün sorunlarını ele almak ve çözüm yollarını değerlendirmek için bir araya geldiklerini belirterek üye sorun ve talepleri ile yakından ilgilendiklerini söyledi. Bu tür farklı sektörlere yönelik gelen taleplere göre toplantılar yaparak üyelerin sorun ve taleplerinin çözümü için çaba gösterdiklerini anlatan Başkan Güngör, “Zaman zaman üye ziyaretleri gerçekleştirerek sorunları yerinde görüp dinliyoruz. Gerek komite üyelerimizden, gerekse üyelerimizin direk bize aktardığı sorun ve taleplerle yakından ilgileniyoruz. Bölgede çözebileceğimiz talep ve sorunları hemen çözüyoruz. Üyelerimizden gelen diğer sorun ve talepleri rapor haline getirerek TOBB aracılığı ile ilgili kurumlara iletip çözülmesi için takibini yapıyoruz” dedi.

Başkan Güngör, güçlü bir Manavgat ekonomisi için durmadan, bıkmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Konum :  ANTALYA

2028960cookie-checkMATSO’da, inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.