• 20 Mayıs 2024

Okulu, altın kemeri gözüne kesti

 Okulu, altın kemeri gözüne kesti

Er meydanlarında Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal adına boy gösteren Orhan Okulu, daha önce iki kez başpehlivan olduğu yağlı güreşin şampiyonlar ligi Kırkpınar hazırlıklarını tamamladı. Son antrenmanını Edirne’de yapan Okulu, “Antalya’ya altın kemeri götürmek istiyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyespor’un 34 yaşındaki başpehlivanı, “Paşa’nın Aslanı” lakabıyla anılan Okulu, Kırkpınar’ın ‘dualı çayırına’ ilk kez 11 yaşında ayakbastı. Farklı boylarda elde ettiği derecelerle 24 yaşında Baş’a güreşmeye başlayan Okulu, 2015 ve 2018’de yağlı güreşin şampiyonlar ligi Kırkpınar’da başpehlivanlığı kazandı.

Bu yıl sezona iyi bir başlangıç yapan ve 3’üncü etabı geride kalan CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde liderlik koltuğunda yer alan Okulu, 7-9 Temmuz tarihlerinde 662’ncisi düzenlenecek Kırpınar Yağlı Güreşleri hazırlıklarını tamamladı. Son hafta Edirne’de kampa giren Okulu, seyir zevki yüksek bir Kırkpınar olacağını söyledi. Tüm pehlivanlar başarılar dileyen Okulu, “Üst üste yaşadığım ameliyatlar sonrası bu yıl herhangi bir sakatlık yaşamadan iyi bir sezon geçiriyorum. Antalya’ya altın kemeri götürmek istiyorum” dedi. Okulu, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a da maddi ve manevi destekleri dolayasıyla teşekkür etti.

Konum :  ANTALYA

2013020cookie-checkOkulu, altın kemeri gözüne kesti
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.