• 12 Nisan 2024

Otluk alanda çıkan yangın, çam ağacının kozalağından lüks villalara sıçradı

 Otluk alanda çıkan yangın, çam ağacının kozalağından lüks villalara sıçradı


Antalya’nın Alanya ilçesinde otluk alanda çıkan yangın, villalara sıçradı. Olayda bir villanın çatısı tamamen yanarken, bazı villalarda maddi zarar meydana geldi. Yangının otluk alanda çıktıktan sonra çam ağacının tutuşmasıyla villalara atladığını öğrenildi. Vatandaşlar ise yangını söndürmek için seferber oldu.

Yangın, Tepe Mahallesi Köşk mevkiinde çıktı. Alınan bilgiye göre; otluk alanda çıkan yangın çam ağacının üzerinden milyon dolarlık villaların olduğu alana sıçradı. Olayda 1 villanın çatısı yanarak kullanılamaz hale geldi. Bir başka villada ise maddi hasar oluştu. Villada yaşayanlar havuzlarında bulunan suları kovalarla alarak yangını söndürmeye çalıştı. Çok sayıda vatandaş da çeşme hortumu ile yangına müdahale etti. Diğer taraftan yangının 200 metre uzaklıkta bulunan 200 kişilik öğrenci yurduna varmadan söndürülmesiyle büyük bir tehlikenin önüne geçildi.

Vatandaşlar yangının otluk alanda başladıktan sonra çam ağacının tutuşmasıyla villalara atladığını söyledi. Yangını söndürme çalışmalarına Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı havadan bir helikopter de destek verdi. Yangın, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından 4 araç ve 30 personel müdahalesiyle söndürüldü.

Konum :  ANTALYA

2159500cookie-checkOtluk alanda çıkan yangın, çam ağacının kozalağından lüks villalara sıçradı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.