• 15 Haziran 2024

Şehit Uzman Çavuş Çakmak’ın şehadet haberi Antalya’daki ailesine verildi

 Şehit Uzman Çavuş Çakmak’ın şehadet haberi Antalya’daki ailesine verildi


Pençe Harekat Bölgesinde, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Çakmak’ın(27) şehadet haberi Antalya’nın Aksu ilçesindeki ailesine ulaştırıldı.

Askeri yetkililer, Çakmak’ın şehadet haberini, Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden ve o sırada serada çalışan aileye verdi. Ailenin 10 yıl önce Hatay’dan Antalya’ya yerleştiği ifade edildi. Şehidin cenazesi ata toprağı Hatay’a gönderileceği ve Reyhanlı ilçesinde toprağa verileceği belirtildi. Ailenin haberin ardından Hatay’a gittiği öğrenildi.

MSB’den yapılan açıklamada, “Pençe Harekat Bölgesinde, 10 Ekim 2023 tarihinde, BTÖ mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Çakmak, derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verdi.

Konum :  ANTALYA

2221390cookie-checkŞehit Uzman Çavuş Çakmak’ın şehadet haberi Antalya’daki ailesine verildi
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.