• 19 Nisan 2024

‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ tiyatro oyunu beğeni topladı

 ‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ tiyatro oyunu beğeni topladı

Döşemealtı Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde sahnelenen tiyatro oyunu sanatseverlerden tam not aldı. Halide Edip Adıvar’ın Kurtuluş Savaşı anılarını yazdığı 350 sayfalık aynı adlı romanından yola çıkarak hazırlanan ‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ isimli oyunda Devlet Sanatçısı Dilek Türker ve Tayfun Yılmaz’ın performansı dakikalarca ayakta alkışlandı.

Döşemealtı Belediyesi Yeşilbayır Yeşilpark Kültür Merkezi’nde Büyük taarruz zaferinin 101’inci yıldönümü kutlamaları programında ‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ isimli tiyatro gösterimi yapıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramında sahnelenen oyunda Devlet Sanatçısı Dilek Türker, iki farklı yaştaki Halide’yi, Tayfun Yılmaz ise Mustafa Kemal’den İsmet İnönü’ye, Dr. Adnan’dan Arslan Kaptan’a 16 farklı karakteri canlandırdı. Oyunu izleyenler sanatçılara ve performanslarına hayran kaldı.

Döşemealtı Belediyesi Başkan Yardımcısı Cevat Yanar ve CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çok oyun sonunda sanatçılar Türker ve Yılmaz’a çiçek ve ilçenin kültürel mirası olan tarihi Döşemealtı Halısı hediye etti. Dilek Türker, Döşemealtı seyircisinin tiyatroya olan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Böylesine önemli bir günde bu sahnede sizlerle olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Tüm Döşemealtı halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Konum :  ANTALYA

2135960cookie-check‘Türk’ün Ateşle İmtihanı’ tiyatro oyunu beğeni topladı
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.