• 14 Mayıs 2024

Tütüncü: “Antalya’da dünya çapında takip edilen nice lokasyon meydana getiririz”

 Tütüncü: “Antalya’da dünya çapında takip edilen nice lokasyon meydana getiririz”

Avrupa Konseyi Peyzaj Ödülüne layık görülen Dokumapark’ın bugün dünya tarafından dikkatle takip edilen önemli bir nokta olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu şehrin Dokumapark’tan onlarca kat yüzlerce kat değeri var. Yeter ki o noktalara odaklanılsın, bu projeksiyon oralara yansıtılsın. Antalya’da biz dünya çapında takip edilen nice lokasyon meydana getiririz” dedi.

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneğinin bu ayki konuğu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü oldu. KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan’ın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Başkan Tütüncü, bir zamanlar Antalya’nın arka bahçesi olan ve bugün örnek bir değişim ve dönüşümle Antalya’nın ön bahçesi olan Kepez’i anlattı. Kepez’de 2009 yılından bu yana muazzam bir değişim olduğuna değinen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu değişimi biz Kepez’in altın yılları olarak tanımlıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın en güzel şehri değdi Antalya’yı geleceğe böyle taşıyacağız. Bizden sonraki kuşaklara dünyanın en güzel kentini çok daha güzel bir miras olarak bırakmak bu adımlarla mümkün olacak” dedi.

Kepez’in altın yılları

Kepez’ in 2009 ile 2023 yılları arasındaki değişim ve dönüşüm rüzgarını anlatan Başkan Tütüncü, “2009 ile 2023 yılları Kepez’in altın yılları dediğimiz vaktin adıdır. Göreve geldiğimizde Kepez’in nüfusu 350 bin idi. Ve Kepez’in baş etmesi gereken birçok problemi vardı. Köyden kente göç olgusunda en çok etkilenen il Antalya oldu. Antalya’ya göç edenlerin ilk uğrak yeri Kepez oldu. 2009 yılında Kepez’in her sokağına girdiğinizde mülkiyet ve imarla ilgili problem ve sorunların yaşandığı bir Kepez vardı. Bu problemlerin çözümü için herkes çok çalışmış ama çok fazla da bir yol alınamamıştır. Bizden önceki yöneticilerde çok iyi çalışmıştır. Bir belediyecinin yapmak istediği en önemli görev hemşehrilerini mutlu etmektir. Hemşehrilerinin takdirini kazanmaktır. Kendini şehrin tarihine yazdırmaktır. Bu problemlerin etraflıca ele alınması ve çözümü bizim dönemimize rastlıyor” diye konuştu.

90 bin gecekondu kaldırıldı

Kepez’de 90 binden fazla gecekonduyu kaldırdıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “50 binden fazla tapulama işlemi, 50’den fazla mahallemizde revizyon imar planı yaptık“ dedi. Göreve geldiğinde kendisine söylenen, “Kırcami problemi çözülür, ama Altınova problemi çözülmez” sözünü hatırlatan Başkan Tütüncü, “Altınova problemi çözüleli 9 yıl oldu. Kırcamii herkesin malumu” diye konuştu.

Kepez’e 150’den fazla okul

Kepez’de eğitim yatırımlarına da büyük önem verdiklerine değinen Başkan Tütüncü, “Kepez’in altın yıllarında Kepez’de 150’den fazla okul yaptık. Okulların yapımını Milli Eğitim Bakanlığı, hayırseverler yapıyor. Bir kaçını da belediye olarak biz üstlendik. Okulların yapılacağı alanlardaki bütün imar sorunlarını çözmek, mülkiyet sorunlarını kaldırmak belediyelere yüklenmiştir. Çok hızlı hareket ederek, mülkiyet sorunlarını çözerek bu okulları ilçemize kazandırdık” dedi.

Hizmet üstüne hizmet

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sağlık alanında çok önemli hizmetlere de imza attıklarını belirterek Kepez’de 11 kamu hastanesi yapıldığını ve bunların en büyüğünün de bin 400 yataklı Antalya Şehir Hastanesi olduğunu söyledi. Kepez’de bin 200 kilometre yeni yol açıldığını, 3,5 milyon metre kare yeni yeşil alan kazandırdıklarını, 6 temalı park yaptıklarını sözlerine ekleyen Başkan Tütüncü, Dokumapark’ı halka kazandırdıklarını ve Pil Fabrikasını da Dokumapark dokunuşuyla yine örnek bir çalışmayla halka kazandıracaklarını vurguladı.

Kepez’de geceyle siyah kadar fark

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “2009’da devraldığımız Kepez’i bugünkü Kepezle kıyasladığımız zaman geceyle gündüz kadar beyazla siyah kadar fark olduğunu görüyoruz” dedi. Kepez’in değişim ve dönüşümünün mimarının oylarıyla üç dönemdir görevde tutan Kepez halkının olduğunu da sözlerine ekledi.

Dokuma dikkatle takip ediliyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü konuşmasında, dokuma fabrikasının Dokumapark adıyla gerçekleştirilen büyük dönüşümüne de değindi. Göreve geldiğinde dokuma fabrikasının üzerinde mülkiyet problemleri gibi daha bir çok problemler olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Antalya’nın ilk sanayi tesisi olan ve Dokumapark adıyla çok ciddi yatırımlarla halkın kullanımına kazandırdığımız kültür sanat adasında bugün 13 müze, 3 kütüphane, 2 anı evi, 25 bin metre karelik botanik bahçe var. Antalya’nın 30 yıldan fazla konuştuğu hayallerden biri olan kent müzesini kurduk. TÜBİTAK işbirliğiyle Türkiye’nin en büyük bilim merkezini 12 bin 500 metre kare üzerinde Antalya’da kurduk. Türkiye’de TÜBİTAK iş birliğiyle kurulmuş 10 bilim merkezi var. Dokumapark’taki bilim merkezi Türkiye’nin en büyüğü Dokumapark Projesi, Avrupa Konseyi peyzaj yarışmasında 40 Avrupa ülkesinin 250 projesinin içinden ödülle dönen projemiz oldu. Dokuma Antalya’nın küçük bir noktası Bu şehrin Dokuma’dan onlarca kat yüzlerce kart değeri var. Yeter ki o noktalara odaklanılsın, bu projeksiyon oralara yansıtılsın. Bugün Dokuma dikkatle takip edilen bir yer oldu. Antalya’da biz dünya çapında takip edilen nice lokasyon meydana getiririz“ dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye konuşmalarının ardından Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten ve KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan tarafından plaket takdim edildi.

Konum :  ANTALYA

2012930cookie-checkTütüncü: “Antalya’da dünya çapında takip edilen nice lokasyon meydana getiririz”
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.