• 2 Aralık 2023

Vali Öksüz: “Yeni bir başarı hikayesiyle ’Eğitimde marka şehir Burdur’ vizyonunu tekrar ortaya koymak istiyoruz”

 Vali Öksüz: “Yeni bir başarı hikayesiyle ’Eğitimde marka şehir Burdur’ vizyonunu tekrar ortaya koymak istiyoruz”

Burdur’da Valilik koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülecek Eğitim Projesi’nin çerçevesini ve yol haritasını belirlemek üzere “Türkiye Yüzyılı Burdur Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Valilik koordinasyonunda “Türkiye Yüzyılı Burdur Eğitim Çalıştayı” düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan çalıştay, konuşmalarla devam etti. İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci’nin açılış konuşmasının ardından Vali Öksüz kürsüye geldi.

Konuşmasında çalıştayın ve sonrasında hızlı bir şekilde startını verecekleri “Eğitim Projesi”nin eğitim camiasına ve Burdur’a hayırlı olmasını dileyen Vali Öksüz, projeye ilin tüm paydaşları olarak dört elle sarılarak, öğrencilerin akademik başarısının yanı sıra her yönden gelişimlerine katkı sağlamak istediklerini ifade etti.

Yapılan çalıştayla çerçevesi ve yol haritası belirlenecek Eğitim Projesi ile Burdur’da tüm okullarda gerçekleştirilecek bilimsel, akademik, sportif, sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetler/projeler aracılığıyla öğrencilerin eğitime olan ilgilerinin artırılması ve eğitim öğretim sürecine anlamlı katılımlarının sağlanması, okul ortamlarının ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi, akademik ve mesleki^ yönden ilgi ve istidatlarına göre öğrenim görmelerinin sağlanması, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir şekilde milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimsemiş bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.

Vali Öksüz çalıştayda yaptığı konuşmasında, “Valiliğimiz koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülecek ’Eğitim Projemizin’ çerçevesini ve yol haritasını belirlemek üzere gerçekleştirdiğimiz ’Türkiye Yüzyılı Burdur Eğitim Çalıştayı’nda’ sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Çalıştayımızın ve sonrasında hızlı bir şekilde startını vereceğimiz Eğitim Projemizin, Teke Yöresi’nin Kültür Başkenti, Lavantalar Diyarı, gönlü güzel insanların yaşadığı Huzur Şehri Burdur’umuza, eğitim camiamıza, kıymetli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize İlimiz eğitimine hayırlı olmasını diliyorum. Benim de yakından takip edeceğim, disiplinli bir çalışma temposuyla yürüteceğimiz bu önemli projeyle birlikte, Burdur’un eğitim potansiyelini yeni bir başarı hikayesi ile taçlandırarak, ’Eğitimde Marka Şehir Burdur’ adını tüm Türkiye’ye duyurmuş ilimizi tekrardan bu alanda en üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Çalıştaya başta Vali Öksüz olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcısı Hülya Eraslan, kurum müdürleri, akademisyenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler, oda, STK ve eğitim sendikalarının temsilcileri katıldı.

Konum :  BURDUR

2209520cookie-checkVali Öksüz: “Yeni bir başarı hikayesiyle ’Eğitimde marka şehir Burdur’ vizyonunu tekrar ortaya koymak istiyoruz”
Sosyal Medya'da Paylaş.

Related post

Bize Ulaşın.
Bilgi alışverişi ve Haber göndermek için Whatsappta bize ulaşabilirsiniz.